Szklarska Poręba to urokliwe i pięknie położone miasteczko. Znajduje się w dolinie rzeki Kamiennej i z każdej strony otoczone jest malowniczymi krajobrazami. Od południa można podziwiać Karkonosze z najwyższym szczytem na czele, czyli Szrenicą. Od północy widoczne są góry Izerskie, a od wschodu Kotlina Jeleniogórska. Doskonała lokalizacja sprawia, że Szklarską każdego roku odwiedzają tysiące miłośników aktywnego spędzania czasu. 

Co można robić w Szklarskiej Porębie?

Miasto dzieli się na dwie części – dolną i górną. Co ciekawe, aż 84% jej powierzchni stanowią lasy. Dlatego jest idealnym miejscem do pieszych wędrówek po górach, do jazdy na rowerze czy uprawiania sportów zimowych. Nie brakuje tu profesjonalnych stoków narciarskich o różnych stopniach zaawansowania. 

Noclegi Szklarska jaki wybrać?

Wybierając się do Szklarskiej Poręby warto zapewnić sobie komfortowy nocleg. Dzięki temu, wyjazd będzie jeszcze bardziej udany. Jeśli zależy Ci na tym, aby nocleg Szklarska był położony blisko najciekawszych atrakcji w mieście, wybierz Royal Aparts. Wygodne i luksusowe apartamenty znajdują się tuż przy najważniejszych miejscach w Szklarskiej. Dlatego do każdego miejsca z łatwością dostaniesz się na piechotę. 

powrót do listy