Szklarska Poręba jest jednym z największych w Polsce ośrodków turystycznych i rekreacyjnych. Zawdzięcza to m.in. swojemu położeniu wśród pasm górskich. Na jej korzyść działa także to, że aż 84% powierzchni miasta stanowią tereny leśne, co sprzyja miłośnikom aktywnego spędzania czasu.

 

Szklarska Poręba atrakcje turystyczne w zimę

Jednym z powodów dla którego turyści decydują się, aby odwiedzić miasto jest bardzo dobra infrastruktura przeznaczona do uprawiania sportów zimowych. Miasto posiada aż kilkanaście ośrodków narciarskich znajdujących się w okolicy. Centrum narciarstwa jest tutaj masyw Szrenicy, na którym znajduje się aż pięć tras zjazdowych, które łącznie liczą aż 12 km.

 

Szklarska Poręba atrakcje turystyczne w lato

Jeśli odwiedzasz miasto w lato i szukasz atrakcji turystycznych dla siebie, nie zawiedziesz się. Ogromna liczba pięknych szlaków rowerowych sprzyja miłośnikom tego sportu. Podobnie jest w przypadku wędrówek po górach. Szklarska jest bowiem doskonałą bazą wypadową na takie okazje. Ponadto, w mieście regularnie odbywają się różnego rodzaju imprezy, które umilają czas odwiedzającym.

Reservation

Select a location

We support our apartments through two separate reservation systems, so please select your preferred apartment location. A list of apartments with a map can be found here. You can book the apartment directly on its website.

Cicha 13 Street
Zakopiańska 22 Street
11 Listopada 22,26 Street
Polna 26,27 Street

Reservation

Sienkiewicza 9 Street

Reservation